Wifi Şifresi Kırma – Modem Arayüz Şifresini Öğrenme

Teknolojinin hızla yayılması sadece iyi niyetli kişilerin gelişimi için değil bazende veri hırsızlarından tutun kaçak kullanım tercih eden kişilere kadar uzanmaktadır. Cep telefonu uygulamaları, Bilgisayar programları gibi teknolojinin en çok kullanıldığı cihazlarda wifi şifre kırma uygulamaları bulunmaktadır. Bu programlar sayesinde kişi yakın çevresinde bulunan kablosuz wifi modemlerin internet şifrelerini kırması mümkün olabiliyor.

. . . 

indir butonu

. . . 

WİFİ ŞİFRE KIRMA WAREZ KATEGORİDE!

Herkesin kolaylıkla ulaşabileceği konumlarda olan bu programlara işteyen kişiler Google Play’den indirebilir yada program platformlarından indirebilirler. Warez içerik, olmasına rağmen henüz bir kısıtlama olmayan programlar genç, çocuk kadın erkek herkesin bildiği ve kullanmak için hiç bir engel olmayan uygulamalar arasında. Cep telefonlarına Facebook veya Whatsapp kurulumu yapmak gibi kolaylıkla bu programları kullanabiliyorlar.

İzinsiz olarak kullanıma zemin hazırlayan bu programların kurulum aşamasında her hangi bir engel olmasada sonuçta eylem gerçekleştiğinde izinsiz olarak başka bir kişinin hakkı olan internete bağlanmış ve özel hayatına tecavüz edilmiş oluyor. Eğer bilinçli bir şekilde yapıldığında gizli dosyalarına ve bilgisayar kullanımına kadar uzanan bu suç mağdur olan kişinin şikayeti sonrasında incelemeye alınarak kullanan kişilerin ceza alması sağlanabilir. Wifi şifre kırma suçu kolay bir şekilde kanıtlamak mümkün değil, standart ev kullanıcıları birisinin bilgisayarına bağlandığını kolay şekilde öğrenemezler. Ağ yöneticisi ayarları veya modem arayüzü üzerinden istemci listesindende kontrol edilebilir.

BİLGİSAYAR YERİNİ MOBİLE BIRAKTI

Mobil cihazların kullanımı bu kadar artması bir çok kişinin işlerini kolaylıkla cep telefonları ile yapmalarını sağladı. Bu nedenle artık insanlar bilgisayarı açmakla uğraşmıyorlar, bunu bilen yazılımcılarda artık yazılımlarını bilgisayarlar için değil mobil platformlar için oluşturmaktadır. Aynı şekilde wifi kırıcı programlar daha öncesinde bilgisayarlarda kullanılırken artık mobil wifi kırıcılar popülerleşmeye başladı. Özellikle öğrencilerin internet faturasını yatıramadığı dönemlerde başvurdukları bu çözüm sonunu düşünmeden yapılmamalıdır.

İnternet kullanımı sözleşmelerinde, internet kullanımı tahsis edilen kişi ile sınırlıdır ve kişi kendi paylaştığı durumda bile cezai işlemler uygulanmaktadır. Başka daire veya komşular ile paylaşılan kablolu, kablosuz wifi internet paylaşma kesinleştiği durumda işlem yapılabilir. İzinsiz yapılan bir wifi kırma işlemi yasal mecralar huzurunda, en az dijital veri hırsızlığı gibi suçlamalar ile başlayabilir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan Puan .
Loading...

Bilişim suçları arasında Wifi şifre kırma suçları orandı gün geçtikçe artıyor. Kolaylığı nedeniyle kullanıcısı çok fazla olan bu suçun önleyici bir güvenlikte henüz yok.Furkan TUNAHAN
Dijital Strateji alanında kendini geliştirerek bir web sitesinin fikir aşaması ve zirve arasındaki otoriter planlamasını yapmaktadır. Teknik bilgi, Dijital hayat ve Stratejinin birleşiminden oluşan "Avcı Çukuru" projesini gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

Buraya 3 kez yorum yapılmış “Wifi Şifresi Kırma – Modem Arayüz Şifresini Öğrenme

  1. 2 yıl önce komşumun modemini kırmıştım ama şimdi kıramıyor modemi değiştirdi sanırım yada sürüm güncellemesimi oldu acaba laptopumun markası asus dumpper programıyla wifi kırmaya çalışıyorum key girdikten sonra mavi ekran verip kapanıyor yardımcı olum lütfen