Kısa dönem askerlik yapacakların heyecanlı bekleyişi başladı » Aktüel10

Kısa dönem askerlik yapacakların heyecanlı bekleyişi başladı

Kısa dönem askerlik yapacak olan gençler için askerlik yerleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı. Türkiye’nin farklı yerlerine dağılan kısa dönem askerler iki haftadan kısa bir süre içerisinde teslim olmuş olacaklar.

Kısa dönem askerlik yapacak olanların acemi birlikleri için yerler belli oldu. Dün öğlende belli olan askerlik er yerlerini elbette binlerce genç bekliyordu. Üniversiteden mezun olduktan sonra askerlik yapmak için tecillerini bozduran gençler 2 haftadan kısa bir süre içerisinde ailelerine veda edecekler ve 6 ay askerlik yapmak için teslim olacaklar. 4 yıllık üniversite mezunu olanlar için olan kısa dönem askerlik yerleri açıklandıktan sonra nereye gideceklerini öğrenen birçok genç için heyecanlı bekleyiş böylece başlamış oldu.

ASKERLİK YAPILMASI BÜYÜKLERİMİZİN TAVSİYESİDİR!

Gençlere en büyük nasihatleri her zaman babaları ve etrafındaki olgun insanlar verir. Genelde yaramaz gençlere tavsiyeleri ise askerlik olur. Onlara göre hayatın birçok zorluğu ve aynı zamanda başarılı olmak için gereken en önemli şey olan disiplinin askerlikten başak bir yerde öğretilmediğidir. Durumu biz aktuel10.com haber ekibi olarak araştırıyoruz ve aslında askerliğin gerçekten erkekleri adam ettiğini görebiliyoruz. Dolayısıyla ister kısa dönem ve isterseniz de uzun dönem askerlik erkekleri tam anlamıyla erkek yapıyor.

İLKBAHAR SORUNU GÖREVİ BİTİRİYORLAR

Kısa dönem askerlik yapacakların Ekim ayının ilk günü eğitimleri başlamış olacak. Böylece askerlik görevini yerine getirmek için programlar 1 Ekim itibarıyla başlamış bulunacak. Sizde devre kaybı yaşamamak için zamanında askeriyeye doğru yol almaya başlayın. İlkbahar sonu ve yaz başlangıcında askerliklerini bitirecek olan gençlerin iş hayatı ve evlilik hayatı Haziran aylarında başlamış olacak ki bu gençler için ayrı bir heyecan olacak.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan Puan .
Loading...

Fırat Sönmez
Gazi Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra tam zamanlı olarak bünyemizi katılmıştır. Gündeme dair haberleri düzenleyerek anlık olarak siz değerli okuyucularımıza aktarıyor. Babasıyla birlikte bir marangoz işlettiği için proje yönetme konusunda oldukça tecrübelidir.

Bir cevap yazın